Hlavná stránka Referencie
O súbore Galéria
Showprogram Kontakty

JARKA

Narodila som sa v septembri 1975. V roku 2008 som doštudovala Univerzitu sv. Cyrila a Metoda, katedru psychológie, odbor psychológia - anglický jazyk a literatúra. Do konca marca 2011 som pôsobila ako riaditeľka Súkromnej strednej odbornej školy a zároveň som do októbra 2011 bola vyučujúcou anglického jazyka. Od 1.júna 2011 som spolu s kolegyňou otvorila súkromnú materskú škôlku Dubáčikovo.

Tancu sa venujem odmalička. Základy som postupne získala navštevovaním rôznych krúžkov. Významnejšie ma ovplyvnilo tancovanie v tanečnej škole Jagermajster a v TD Bralen.

Latino tanec som spoznala vo svojich 18 rokoch a už som sa ho nepustila. Moje začiatky sa spájajú so skupinou Latino Flash pod vedením Miguela Mendéza, kde som pôsobila 5 rokov. Počas tejto doby som do seba nasávala atmosféru a kultúru Latinskej Ameriky, mala som možnosť tancovať priamo na Kube, kde sme ako skupina reprezentovali Slovenskú kultúru na Festivale mládeže v roku 1997. Len niekoľko mesiacov predtým som sa aj s ďalšími tanečníkmi vrátila z Japonska, kde sme využili získanie našeho polročného angažmá. Krajiny slnka a mora sa mi tak páčili, že som na Kubu vycestovala aj o pár rokov neskôr a medzičasom som si pozrela aj energiu a životný štýl Brazílie.

Keď sa čas naplnil, prestúpila som do tanečnej skupiny Tropical, ktorá sa okrem latino tancu venovala aj exotickým štýlom krajín Orientu, Francúzskej Polynézie a neskôr Indie. V roku 2001 som pod týmto menom založila detskú tanečnú skupinu Niňos del Tropical, ktorá  úspešne nasledovala víziu a štýl Tropical-u. Okrem tancovania som dostala na starosť aj management a organizáciu rôznych akcií a podujatí, ako aj samotných tanečných vystúpení. Začala som  trénovať dospelých v rámci tanečných kurzov, či už pre jednotlivcov alebo pre páry. Mimo tanečnej sály som v spolupráci s ďalšími organizovala aj rôzne iné tanečné kurzy, ako aj oba ročníky Latino plesu. Ale deti boli vždy na prvom mieste. Stali sa mojou hnacou silou a zároveň aj akýmsi zmyslom mojej práce a samotného života. Absolvovali sme spoločne nespočetné množstvo verejných vystúpení, večierkov, sústredení, smiechu aj sĺz, radostí aj trápení. Stali sme sa rodinou.

V roku 2009 bolo treba ísť ďalej, vlastnou cestou, a tak vznikla detská tanečná skupina Caramelitos. Tanec som tu poňala v trochu modernejšej a deťom prístupnejšej fome a aby mali deti svoj vlastný tanečný domov, vybudovala som spoločne s najbližšími krásnu tanečnú sálu v miestnej časti Ružinov, kde pôsobíme úspešne doteraz.

Hlavná stránka | O súbore | Ponuka | Referencie | Galéria | Kontakty
AMAKI | Luxury Nail | BeaDance
Copyright 2009 © Jaroslava Kholová | Vytvoril : WebhostingY